Servo Plastik Enjeksiyon Makineleri

Servo serisi; Enerji tasarrufu enjeksiyon kalıplama makinesi yüksek performanslı servo motor kontrol sistemi ile donatılmıştır, Bu çalışmada, servo motorlu enjeksiyon makinelerinin tasarımı amaçlanmıştır. Yapılan bu çalışma ile servo motorlar kullanılarak tasarlanan yeni nesil plastik enjeksiyon tezgahının klasik A/C motorlu tezgahlara göre teknolojik kazanımları, özellikleri, hızı, hassasiyeti, enerji verimliliği ve kalite yönünden karşılaştırılması görülmüştür.

  • Plastik enjeksiyon makineleri, enjeksiyon presesi olarak da bilinir. Servo serisi plastik enjeksiyon makineleri neler?

    Plastik ürünlerin oluşturulmasında kullanılan Servo serisi plastik enjeksiyon makineleri, iki bölümden oluşan bir makinedir. Bölümler enjeksiyon ünitesi, mengene / kalıp ünitesi olarak bilinir. Yatay ve dikey konumda olmak üzere kalıpların sıkıştırılmasında kullanılır. Yüksek basınç gerektiren ürünler için dikey olanlarının kullanılması daha avantajlıdır.

  • Özellikler değişebiliyor. Genel olarak piyasada çoğu zaman kullanılan plastik enjeksiyon makinelerinin yatay olduğunu söyleyebiliriz. Kalıpların sabitlenmesi için vidalar kullanılır. Piyasada yer alan bazı makineler için vida ya da kelepçe gerekmemesi de söz konusu oluyor. Çok fazla kalıp değişimi gerekmesi durumunda kalıplar manyetik kelepçelerin yardımı ile ya da hidrolik yardımı ile sabitlenmekte.

  • Kalıpta ürünün bulunduğu bölüme ürün gözü deniyor. Kalıp tasarımcıları ise bu gözden ürünün çıkışının sıcak yolluk ya da soğuk yolluk olarak seçmesi söz konusu. Soğuk yolluk kalıp içine oyulmuş basit bir kanal olarak açıklanabilir. Bu tarz kalıplarda yolluk ürün ile birlikte soğutularak çıkışı sağlayacaktır. Sıcak yolluk sisteminin daha komplike bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Üretim yapıldığında ürün soğumazsa, soğutma aşamasında yolluk kısmı sıcak tutulacaktır. Servo serisi plastik enjeksiyon makineleri özellikleri kapsamında farklı özelliklerin de olabileceğini bilmelisiniz. Sıcak yolluk olarak kalan plastik bir sonra ki işleme enjekte edilmesi söz konusudur.

Çeşit açısından farklı çeşitler olduğundan, fiyat konusunda da geniş bir aralığın olduğunu bilmelisiniz. Farklı aralıklar sayesinde, elde edilmek istenen makine istenen ödeme ile de alınabilir. Bunun için sunulacak olan seçenekleri inceleyerek, özellikleri de kıyaslayarak satın alma işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. En uygun ödemeler, en avantajlı seçenekler, zaman zaman uygulanan indirimler sayesinde direkt olarak fiyat konusunda avantaj sağlayabilirsiniz. Bu durumda sorunsuz bir şekilde fiyatların değerlendirilmesi söz konusu olacaktır. İndirimli ödemeler ve özelikleri öğrenmek için bilgi alabilirsiniz. Servo plastik enjeksiyon makineleri fiyatları hakkında iletişime geçmeniz durumunda bilgi verilmesi sağlanır.

TOP